وکیل ثبت شرکت ها در این مقاله تلاش برآن دارد تا در مورد نقل و انتقال سهام شرکت در کرج مطالبی را به اشخاصی که می خواهد سهام شرکت را نقل و انتقال بدهند ارائه کند مقاله را بخوانید و در صورت مواجه شدن با هر سوال و مسئله ای با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید.

سرمایه شرکت متشکل از مجموع سهامی می باشد و در صورت انحلال شرکت سهامداران می توانند مبلغ اسمی سهام خود را مطالبه نمایند. لکن مجاز به دریافت سود سرمایه شرکت نخواهد بود و نمیتوان مبلغ اسمی آن را در صورت انحلال شرکت دریافت کرد. در تمامی شرکتهای سهامی سهامداران دارای حق برابر هستند که مشتمل بر میزان مشارکت، تعهدات و منافع صاحب سهم در شرکت سهامی است و جهت بکارگیری این حقوق، می بایست مبلغ اسمی سهام که پذیره نویسی شده توسط سهامدار تادیه شود.

نقل و انتقال سهام در شرکت سهامی خاص در کرج

جهت نقل و انتقال سهام شرکت در کرج با در نظر گرفتن این مطلب که سهام با نام یا بی نام باشد تفاوت دارد.

چنانچه قصد نقل و انتقال سهام بانام را داشته باشید بهد از اینکه صورتجلسه تنظیم شد باید فروشنده و خریدار با مراجعه به دارایی مفاصا حساب  انجام دهند و 4درصد از مبلغ سهامی که قرار است منتقل شود به عنوان مالیات پرداخت شود و از اداره دارایی تاییدیه انتقال را دریافت نمایند و آن را همراه با صورتجلسه تنظیمم شده و مهر و امضا شده به اداره ثبت شرکتها ارسال نمایند تا تایید شده و ثبت نقل و انتقال صورت پذیرد.

مدارک لازم جهت نقل و انتقال سهامی شرکت در کرج

 1. یک رونوشت از آگهی تاسیس.
 2. یک رونوشت از روزنامه رسمی تاسیس .
 3. رونوشتی از مدارک هویتی کلیه ی سهامداران فعلی و جدید.
 4. یک رونوشت از آگهی آخرین تغییرات(اگرکه تغییرات وجود داشته باشد)

نقل و انتقال سهم الشرکه در شرکت های با مسئولیت محدود در کرج

در شرکتهای با مسئولیت محدود سرمایه به شکل سهم الشرکه تقسیم شده است نه در قالب سهام و برای نقل و انتقال سهم الشرکه می بایست پس از تشکیل مجمع عمومی فوق العاده یک صورتجلسه تنظیم شود.

پس از تنظیم صورتجلسه باید به دفترخانه اسناد رسمی مراجعه کرد.دو نامه توسط دفترخانه تنظیم می شود یکی برای استعلام و دیگری جهت معرفی.نامه استعلام به اداره ثبت شرکتها ارسال می شود تا آخرین وضعیت شرکت تایید شود وکسب اطلاعات نمایند هم چنین فهرستی از آخرین شرکا و مقدار سهم الشرکه شرکا اطلاع یابند.نامه ی دیگر نیز به اداره دارایی ارسال می شود تا امور نقل و انتقال انجام شود.

افرادی که قصد انتقال سهم الشرکه خود را دارند  باید مبلغ 4 درصد از مبلغ انتقالی را به عنوان مالیات تادیه نمایند مفاصا حساب شرکت را انجام داده و گواهی آن و برگه نقل و انتقال را از دارایی اخذ نمایند. با اخذ دو نامه باید به دفتر خانه اسناد رسمی مراجعه کرده و میان فروشندگان و خریداران سهم الشرکه صلح نامه ای تنظیم شود و نماینده رسمی دولت یعنی دفتر خانه اسناد رسمی آن را تایید نماید.سپس رونوشتی از صورتجلسه امضا شده و صلح نامه تنظیم شده به اداره ثبت شرکت ها برای تأیید و ثبت تغییرات ارسال می شود.

نحوه واگذاری سهام بی نام

در نقل و انتقال سهام شرکت در کرج چنانچه سهام با نام را به سهام بی نام تبدیل نمائید نیازی به مراجعه اداره دارایی نمی باشد و مراحل نقل و انتقال با سهولت بیشتری انجام می شود.سهام بی نام را می توان با تادیه مبلغ اسمی سهام انجام داد و فردی که مالک اوراق است سهادار می باشد.

در صورتی که تصمیم به انتقال سهام­های بی­نام گرفته شود باید صورت جلسه انتقال تنظیم شود و نیازی به تادیه مالیات و سایر تشریفات اداری نمی باشد.چنانچه صورت جلسه بی­نام کردن سهام ­ها تنظیم شود، در زمان اندکی می توان اقدام به واگذاری سهام نمود.

نحوه واگذاری سهام با نام

جهت انتقال سهام بانام، می بایست قبلا صورت جلسه­ای دال برانتقال سهام تنظیم  شده و به امضا برسد.و بعد از آن به اداره دارایی مراجعه کرده و مالیات انتقال سهام را تادیه کرده و تاییدیه پرداخت را اخذ نمایند.سپس تاییدیه را به همراه صورتجلسه  به اداره ثبت شرکت­ها تحویل داده و بعد از پشت سر گذاشتن تشریفات اداری، سهام منتقل می شود.

نمونه صورتجلسه نقل و انتقال سهام توسط هیات مدیره

نام شرکت : .......................سهامی خاص
شماره ثبت : ....................................
هیات مدیره شرکت .......................... سهامی خاص در مورخ ........................ ساعت ................. روز ........................ با حضور کلیه اعضاء در محل شرکت تشکیل و در خصوص اجازه و تنفیذ و انتقالات ذیل اتخاذ تصمیم گردید.
1. آقای / خانم .................... با واگذاری کلیه سهام خود ( یا تعداد .............. سهام ) به آقای / خانم .................. فرزند ....................... متولد .................... به شماره شناسنامه .................. به آدرس .................................................................. از شرکت خارج شد.
2. آقای / خانم ........................ با واگذاری تعداد .................... سهم خود به آقای / خانم ............. فرزند ...................... متولد .................................. به شماره شناسنامه ...................... به آدرس ................................................ سهام خود را از تعداد .................... سهم به تعداد ........................سهم کاهش داد.
امضای اعضای هیات مدیره :
امضای فروشنده سهم یا سهام :
امضای خریدار سهم یا سهام :

نمونه صورتجلسه نقل و انتقال سهام توسط مجمع فوق العاده

مجمع عمومی فوق العاده شرکت ............... سهامی خاص ثبت شده به شماره ................. در تاریخ ................ روز ..................... ساعت با حضور اکثریت / کلیه سهامداران در محل شرکت تشکیل و در خصوص نقل و انتقال سهام شرکت به شرح ذیل تصمیم اتخاذ گردید :
الف ) ابتدائاَ در اجرای ماده 101 قانون تجارت :
1. آقای / خانم ................. به سمت رئیس
2. آقای / خانم ................به سمت ناظر
3. آقای / خانم ...............به سمت ناظر
4. آقای / خانم ........................... به سمت منشی جلسه تعیین و رسمیت جلسه اعلام گردید.
ب ) نقل و انتقال سهام به شرح ذیل صورت پذیرفت :
1. آقای / خانم ............... کلیه سهام خود را به آقای / خانم ............... فرزند ................... به شماره شناسنامه ............متولد ............. صادره از .................... به آدرس ...................... واگذار و از شرکت .......................... سهامی خاص خارج شد.
2. آقای / خانم ............ تعداد ............... سهم خود را به آقای / خانم ........... فرزند ......... متولد ............. به شماره شناسنامه ............... صادره از ..................... به آدرس ................ واگذار و نتیجتاَ تعداد سهام خود را از ................ سهم به ................... کاهش داد.
ج) کلیه سهامداران به آقای / خانم ................... ( احدی از سهامداران / وکیل رسمی شرکت ) وکالت داد تا ضمن مراجعه به اداره ثبت شرکت ها نسبت به تحویل و ثبت صورتجلسه و سایر مدارک مورد نیاز و امضای ذیل دفاتر ثبت و پرداخت حقوق قانونی اقدام کند.
امضای هیات رئیسه
رئیس جلسه              ناظر جلسه                ناظر جلسه               منشی جلسه
.........                   ..........                   .......                     ..........
خریدار سهام                                     فروشنده سهام
.............                                       ............

کلیه ی امور ثبتی خود را به وکیل ثبت شرکت ها بسپارید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
سرعت و دقت بالا
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه وکیل ثبت شرکتها در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • محمد حق طلب

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه وکیل ثبت شرکتها بخاطر ثبت شرکت اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • پیمان وکیلی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، وکیل ثبت شرکتها هست.