وقتی از مجوز تولید وزارت صنعت صحبت می شود منظور همان مجوز تولید در شهرک های صنعتی می باشد که بعد از ان این امکان برای احداث نمودن یک واحد تولیدی یا یک کارخانه مهیا می شود.به عبارت دیگر می توان بیان کرد که جواز تولید مجوزی برای احداث کارخانه به شمار می رود.به این جواز در قبل موافقت اصولی گفته می شد.

اخذ مجوز تولید

صدور جواز تاسیس در هر استان توسط سازمان صنعت معدن و تجارت آن استان صورت می پذیرد؛ برای مثال در استان اصفهان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان به آدرس: خیابان 22 بهمن، مجتمع اداری غدیر می باشد.

درهر استان صادر کردن جواز تاسیس را سازمان صنعت و معدن بر عهده می گیرد.به عنوان مثال در استان البرز سازمان صنعت و معدن و تجارت به ادرس خیابان شهید بهشتی بعد از 45 متری گلشهر ابتدای خیابان ولیعصر می باشد.

چگونگی اخذ جواز تاسیس 

قبل از صادرنمودن جواز تاسیس به یک موضوع فعالیت  نیاز دارید.بعد از انکه رشته فعالیت تولیدی تعیین شد قبل از صدور جواز تاسیس  به طور مجدد لازم است محل اجرای طرح را در یکی از شهرک های صنعتی استان خود که اجازه تاسیس کارخانه را در شهرک های صنعتی می دهد انتخاب کنید.نکته مهمی وجوددارد و آن این است که در تمامی موارد دست شما چنان باز نیست و در بعضی از شهرک ها مجوزی برای بعضی از کارها داده نمی شود شایان ذکر است که بعضی از فعالیت های تولیدی نیازمند دریافت جواز تاسیس از اداره محیط زیست استان می باشد.

 موسسه حقوقی پایش متخصص در امر ثبت تغییرات شرکت در کرج

بعد از آنکه موضوع فعالیت و زمین انتخاب گردید وقت رجوع به اداره صنعت و معدن و تجارت استان برای صدور است. قبل از انکه به سازمان صنعت و معدن رجوع کنید ضروری است که برای دریافت جواز تاسیس در پایگاه اینترنتی بهین ثبت نام را انجام داده باشید

دریافت نمودن جواز تاسیس یا اخذ ان مزیت هایی را در پی دارد که به مهم ترین انها در ذیل اشاره می گردد:

 1. از آنجایی که جواز تاسیس یک مدرک بسیار مهم می باشد و این قابلیت را دارد که بتوان ان را به بانک ها اداره ثبت علائم تجاری برای ثبت نمودن برند ارائه دادشایان ذکر است که می توان از جواز تاسیس در مراجع قضایی  به عنوان یک سند برای وثیقه استفاده کرد.
 2. در صورت اخذ جواز تاسیس این امکان فراهم می شود که بتوان جهت در یافت زمین صنعتی با وام دولتی و پرداخت نمودن 30 درصد از مبلغ ان به صورت نقدی اقدام نمود.

جواز تاسیس و اخذ تسهیلات و وام

دریافت نمودن تسهیلات(وام) از بانک های عامل یکی از مسائلی است که هم به صورت واسطه هم به صورت بی واسطه به موضوع جواز تاسیس در ارتباط است.برای بسیاری از بانک ها این امکان فراهم شده است که بتوانند تسهیلاتی تا ده برابر معدل موجودی به صاحبان جواز تاسیس پرداخت نمایند.

به افرادی که بعد از دریافت جواز تاسیس خود جهت ساخت کارخانه حدود60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند و برای انکه تکمیل کارخانه به اتمام برسد به این وام نیاز دارند به تولید کنندگان تسهیلات و وام اقتصاد مقاومتی پرداخت می گردد.

جواز تاسیس جهت ثبت برند

در اداره ثبت علائم تجاری هنگامی که قصد دارید علامت یا برند خود را ثبت کنید یکی از مدارکی که حتما از شما درخواست می شود جواز تاسیس است.ممکن است در بسیاری از مواقع افراد هنگام ثبت برند خود جهت دریافت جواز تاسیس اقدام نمایند. دریافت نمودن جواز تاسیس جهت ثبت برند به دانش و مهارت خاص از هر دو موضوع صدور جواز تاسیس و ثبت برند به هنگام ثبت برند در چندین طبقه می باشد.

جواز تاسیس و پروانه بهره برداری 

در بیشتر مواقع مشاهده کردم که مراجعه کنندگان تفاوت بین پروانه بهره برداری تولید و جواز تاسیس را نمی دانند و از انها به جای یکدیگر به کار می برند.پروانه تولید بدل جواز تاسیس است.وصادر نمودن پروانه تولید برای واحدهای صنعتی بعد از بنا کردن و تکمیل نمودن کارخانه امکان پذیر می باشد.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
سرعت و دقت بالا
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه وکیل ثبت شرکتها در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • محمد حق طلب

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه وکیل ثبت شرکتها بخاطر ثبت شرکت اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • پیمان وکیلی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، وکیل ثبت شرکتها هست.