بعد از آن که شرکتی در کرج ثبت شد در هر زمانی می تواند نام شرکت خود را تغییر بدهد تغییر نام شرکت در هر زمانی ممکن و امکان پذیر می باشد.در صورتی شرکت ها می توانند نام شرکت خود را تغییر بدهند که نام مورد نظر آن ها طبق تمامی مقررات و قوانین و دستورات مربوطه به نام شرکت ها باشد.کلیه اشخاص حقوقی که به منظور ثبت نام پیشنهادی خود به دریافت مجوز از مراجع ذی صلاح نیازمند می باشند بایستی قبل از ارائه درخواست ثبت تاسیس به مرجع ثبت شرکت ها از طریق مقتضی نسبت به اخذ مجوز اقدام و آن را به همراه مدارک ارائه دهند.

علاوه بر این در تغییر نام شرکت در کرج رعایت یک سری از قوانین از جمله مواد ۹۵ و ۱۱۷ و ۱۴۱ و۱۶۳ و ۱۸۴ و ۲۰۰ قانون تجارت و تبصره ذیل ماده ۴ لایحه اصلاحی قانون تجارت و تبصره ذیل ماده ۱ آیین نامه ثبت تشکیلات و موسسات غیرتجاری الزامی است. تصمیمات در رابطه با تغییر نام شرکت ها در مجمع عمومی فوق العاده اتخاذ می گردد. همچنین جهت تغییر نام شرکت می بایست در ابتدا مجمع عمومی فوق العاده ای تشکیل گردد که با تنظیم صورتجلسه تغییر نام توسط اعضا امضاء شود, سپس می بایست مدارک لازم به اداره ثبت ارائه گردد.

بعد از آن که شرکتی در کرج ثبت شد هر گونه تغییرات و تصمیماتی مانند تغییر در نام شرکت در کرج در هر زمانی قابل اجرا می باشد نامی که قرار است انتخاب شود وابسته به رعایت تمامی مقررات و قوانین و دستورات مربوط به اسم شرکت ها و اخذ جوازهای لازم خواهد بود.اشخاص حقوقی که ثبت نام پیشنهادی آن ها نیازمند دریافت مجوز از مراجع ذی صلاح می باشد بایستی قبل از ارائه درخواست ثبت تاسیس به مرجع ثبت شرکت ها به شیوه مقتضی به منظور دریافت مجوز مبادرت نمایند و مدارک خواسته شده را ارائه نمایند.

علاوه بر آن،در تغییر نام شرکت رعایت مواد 95 و 117 و 141 و163 و 184 و 200 قانون تجارت و تبصره ذیل ماده 4 لایحه اصلاحی قانون تجارت و تبصره ذیل ماده 1 آیین نامه ثبت تشکیلات و موسسات غیرتجاری الزامی است.
تصمیمات در خصوص تغییر اسم شرکت ها در مجمع عمومی فوق العاده اتخاذ می شوند.لذا برای تغییر نام شرکت در کرج می بایست در ابتدا مجمع عمومی فوق العاده ای تشکیل گردد که با تنظیم صورتجلسه تغییر نام توسط اعضا امضاء شود.پس از آن می بایست مدارک لازم به اداره ثبت تقدیم گردد.

بنا به ماده 200 ق.ت ثبت تغییرات ذیل در شرکت ها الزامی است:

 1. تغییر اساسنامه.
 2. تمدید مدت شرکت،زاید بر مدت مقر.
 3. انحلال شرکت،حتی در مواردی که انحلال به واسطه ی انقضای مدت شرکت صورت گیرد.
 4. تعیین کیفیت تفریغ حساب یا تبدیل شرکاء یا خروج بعضی از آن ها از شرکت.
 5. تغییر اسم شرکت.
 6. در هر تقسیم راجع به مورد معین ماده ی 58 ق.ت در ماده ی نهم نظامنامه قانون تجارت،علاوه بر موارد بالا،تغییر مدیر یا مدیران شرکت هم افزوده شده است.

مدارک مورد نیاز جهت تغییر نام شرکت درکرج

 1. ارائه رونوشت برابر اصل شناسنامه و کارت ملی اعضای جدید،بازرسین و سهامداران.
 2. ارائه رونوشت شناسنامه و کارت ملی اعضای قدیم و جدید.
 3. ارائه فهرست تعداد سهام شرکت و اعضای قدیم و جدید.
 4. ارائه لیست اسامی اشخاصی که  در شرکت حق امضا دارند و می توانند امضا کنند.
 5. ارائه آدرس و کد پستی شرکت.
 6. ارائه سمت اعضای جدید و قدیم.
 7. ارائه رونوشت آخرین آگهی تغییرات.
 8. ارائه مبلغ سرمایه و ارزش ریالی.
 9. ارائه رونوشت کارت پایان خدمت اعضا و بازرسین جدید به بعد برابر اصل شده در دفاتر اسناد رسمی.
 10. ارائه برگه دارایی در صورت نقل و انتقال سهام.

در انتها خاطر نشان می شویم که متقاضیان محترم در صورت مواجه شدن با هر سوال یا موردی می توانند با مشاوران و کارشناسان وکیل ثبت شرکت ها در ارتباط باشند.

سرعت و دقت بالا
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه وکیل ثبت شرکتها در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • محمد حق طلب

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه وکیل ثبت شرکتها بخاطر ثبت شرکت اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • پیمان وکیلی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، وکیل ثبت شرکتها هست.