ما در این مقابه می خواهیم به مطالبی درباره اداره ثبت شرکت ها در کرج مطالبی را ارائه نماییم لذا تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

اداره ثبت شرکت ها در کرج

باتوجه به نظامنامه اجرایی مصوب 1310 قانون ثبت شرکتها ، ثبت شرکت و علائم تجاری و اختراعات با توجه به نظارت ثبت کل مملکتی شکل گرفت . در نتیجه شرکتهایی که برای دست یابی به پیشرفت و توسعه اقتصادی و هم چنین سود دهی و رسیمت شناختن ملزم به ثبت در اداره ثبت شرکتها می باشند که باید کلیه قوانین و مقررات قانون تجارت را رعایت نمایند .

وظایف اداره ثبت شرکتها و مؤسسات غیرتجاری

مطابق طرح اصلاحی آئین نامه ثبت شرکتها اداره کل ثبت شرکتها وظایف اداره به صورت ذیل می باشد :

 • ثبت کردن شرکتهای تجارتی و هم چنین موسسات غیر تجارتی ایرانی که در حوزه تهران باشد و تغییرات آن را هم باید در ا« مرجع ثبت شود.
 • ثبت نمودن دفتر تجارتی و غیر تجارتی در حوزه تهران
 • پلمپ دفاتر تجارتی و غیر تجارتی در حوزه تهران
 • ثبت شعبه یا نمایندگی شرکتهای خارجی در ایران و تغییرات بعدی آن.
 • ثبت موسسات خارجی در ایران.
 • تعیین نام شرکت های خارجی و موسسات غیرتجارتی در شرف ثبت سراسر کشور.

اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری

زمانی که شرکتهای تجاری تاسیس می شوند باید ثبت آنها انجام شود ثبت شرکتهای تجاری که در تهران تاسیس شده است در اداره ثبت شرکتها می باشد . در شهرستانها در اداره ثبت مرکز اصلی آن می باشد . در واقع مرجع اصلی در تهران اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی است و در خارج از تهران اداره ثبت اسناد واملاک می باشد .

اداره ثبت شرکتهای استان البرز ( کرج )

در استان البرز اداره ثبت شرکتها مرجعی می باشد که شرکتهایی که در کرج تاسیس می شوند باید در ان به ثبت برسند . اداره ثبت شرکت در کرج و شهرستانهای آن برای کرج و شهرهای تابع آن می باشد . تعیین نام شرکت های خارجی و موسسات غیرتجارتی در شرف ثبت سراسر کشور. اموراتی که برای شرکت می باشند از جمله ثبت شرکت ، انحلال شرکت و تغییرات  سایر امورات الزامیی است در اداره مرجع در کرج به ثبت برسد .

اداره ثبت شرکتهای که در استان البرز می باشد در واقع زیر نظر اداره کل ثبت شرکتها می باشد. در کرج نیز اداره ثبت شرکتها زیر نظر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور می باشد .  بدین صورت که از سمت قوه قضائیه مشخص می گردد و معاون قوه قضائیه به حساب می آید و دارای چهار حوزه معاونت می باشد.

آدرس اداره ثبت شرکتهای استان البرز

 آدرس اداره ثبت شرکتها در استان البرز در کرج در واقع در میدان آزادگان ابتدای خیابان مطهری می باشد . الزامی است در جهت امورات ثبت شرکت از جمله ثبت شرکت ، تغییراتی که در شرکت بوجود می آبد و هم چنین انحلال شرکت و مابقی موارد به آن اداره ثبت شرکتها مراجعه کرده و کلیه موارد را به ثبت قانونی برسانید .

امروزه اکثر مردم به دلیل تسهیل در امور تجارت به تاسیس انواع شرکت های تجارتی و غیر تجارتی رغبت بیشتری نشان می دهند تا از مزایای این شرکت ها استفاده کنند.اما در عمل با توجه به عدم آگاهی از مباحث پیچیده حقوقی و مواد قانونی مربوطه و عدم استفاده از کارشناسان و متخصصان در رفع مشکلات حقوق و ثبتی بوجود آمده ،موجب سردرگمی موسسین و اعضای شرکت ها شده و خود نیز اغلب موارد با ضرر و زیان های غیر قابل جبرانی رو برو می شوند. لذا وقتی عده ای می خواهند فعالیت های خود را در قالب شرکت های تجاری انجام دهند بایستی به خوبی به امور ثبتی و تجارتی احاطه داشته باشند. بدین منظور با توجه به اهمیت نقش ثبت در عرصه ی تجارت،به استحضار خوانندگان محترم می رساند.

در انتها خاطر نشان می شویم که در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با وکیل ثبت شرکتها در ارتباط باشید و از تجربیات مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
سرعت و دقت بالا
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه وکیل ثبت شرکتها در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • محمد حق طلب

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه وکیل ثبت شرکتها بخاطر ثبت شرکت اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • پیمان وکیلی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، وکیل ثبت شرکتها هست.