به منظور انتخاب نمودن نام شرکت در کرج می بایست شرایط خاصی را رعایت نمایید در هنگام تعیین نام شرکت در کرج می بایست از انتخاب نمودن اسم های تکراری خودداری نمایید سعی کنید اسم های خاصی را انتخاب نمایید. به اسم های سه سیلابی فکر کنید زیرا احتمال تکراری بودن اسم های دو سیلابی زیاد می باشد از کلمه های فارسی استفاده نمایید البته کلمه های عربی از این قاعده مستثنی می باشند در صورت استعمال از کلمه های ملی مانند ایران، تهران و... از فرمانداری مجوز دریافت نمایید و موازین شرعی و عرفی را مد نظر داشته باشید به صورت چکیده تاکید می شود اسمی را انتخاب کنید که به دریافت مجوزهای دیگر کمک نماید.

به هر حال به دلایل مختلفی این امکان وجود دارد که بعد از به ثبت رسانیدن شرکت در کرج  تصمیم بر تغییر نام شرکت گرفته شود.تغییر نام شرکت در کرج بعد از ثبت درکرج در ردیف تغییرات مجاز قرار دارد.

قابل ذکر است که از نظر قانونی دلیل تغییر نام شرکت در کرج با اهمیت نمی باشد و تغییر نام شرکت در کرج به تغییر تاریخ یا شماره ثبت شرکت نمی گردد. تغییر اسم شرکت در کرج تنها در حوزه اختبارات مجمع عمومی فوق العاده می باشد و هیچ راه دیگری ندارد.

در خصوص انتخاب نام شرکت توجه به نکات ذیل الزامی می باشد:

مطابق دستور العمل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،اسم شرکت باید فارسی و ایرانی باشد.به موجب این امر مرجع ثبت شرکتها اسم های خارجی را ثبت نمی کند تنها در صورتی اسامی خارجی را ثبت می کند که از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز دریافت شود.

 1. به منظور انتخاب نمودن اسم شرکت حتما باید از اسم خاص استفاده گردد.
 2. حداقل تعداد سیلاب ها برای تعیین اسم شرکت حداقل 3 سیلاب می باشد.
 3. نام انتخابی نباید مخالف موازین شرعی،نظم عمومی و یا شامل واژه های بی معنا یا الفاظ قبیحه و مستهجن و خلاف اخلاق حسنه باشد.
 4. نام انتخاب شده نباید شامل واژه های بی معنی و الفاظ زشت و نا پسند باشد.

البته به منظور تغییر نام شرکت در کرج رعایت نمودن تمامی شرایط تعیین نام شرکت در کرج از الزامات می باشد.به منظور به دست آوردن اطمینان از عدم تکراری بودن اسم مورد نظر می توانید به سامانه روزنامه رسمی کشور و یا سامانه شناسه ملی اشخاص حقوقی رجوع نمایید.

شرایط و معیارهای انتخاب نام‎ها‎ی جدید برای شرکت در کرج

 1. اسامی انتخابی نبایستی تک سیلابی باشند و باید مرکب از سه سیلاب ( سه بخش) باشند. نام‎ها‎یی که دارای دو بخش هستند در صورت عدم تکراری بودن، پذیرفته می‎شوند.
 2. نام‎ها‎ی که به منظور تغییر نام شرکت در کرج انتخاب می‎شوند بهتر است خاص باشند و عمومیت کمتری داشته باشند. این امر به تایید نام شرکت کمک می‎کند.
 3. نام‎ها‎ بایستی به زبان فارسی باشند و از انتخاب واژگان غیر فارسی خودداری نمود. البته واژگان عربی مستثنی می باشند و برای نام‎ها‎ی نامانوس فارسی، بایستی اسم مستعار انتخاب نمود.
 4.  استفاده نمودن از نام شهرها و مکان ها به منظور نام شرکت در کرج، مشروط به اجازه فرمانداری و مراجع ذیصلاح می‎باشد. هم چنین کلمه هایی مانند ایران، تهران، کانون و … واژه‎ها‎یی ملی و دولتی به شمار می‎روند که برای انتخاب نام شرکت در کرج ممنوع هستند.
 5. نام‎ها‎یی که برای نام شرکت در کرج انتخاب می‎شوند نبایستی با شرع، عرف و اخلاق جامعه در تضاد باشند. (اصراری برای دینی ـ مذهبی بودن نام‎ها‎ نمی باشد.)

مدارک لازم برای تغییر نام شرکت در کرج

مدارک لازم برای تغییر نام شرکت در کرج به شرح ذیل می باشد:

 1. صورت جلسه تغییر نام شرکت ارائه گردد.
 2. رونوشت شناسنامه و مدارک شناسایی اعضای شرکت ارائه گردد.
 3. رونوشت آگهی تاسیس و روزنامه رسمی ارائه گردد.
 4. رونوشت آخرین تغییرات اعمال شده در شرکت در صورت وجود ارائه گردد.

مراحل تغییر نام شرکت در کرج

مراحل تغییر نام شرکت در کرج به شرح ذیل می باشد:

در مرحله  اول بایستی با تشکیل مجمع عمومی فوق العاده، اعمال تغییر نام شرکت را تصویب کرد.

در صورت تصویب می­بایست صورت جلسه مربوطه را تنظیم کرد. تمام شرکا باید با امضای صورت جلسه، موافقت خود را اعلام کنند. لازم به ذکر است.شایان ذکر است در صورتی که تعداد شرکا بیشتر از 12 نفر می باشد بایستی هیئت نظارت که از سه تن از شرکا تشکیل شده است صورت جلسه را به عنوان هیئت نظارت به امضا برسانند.

نهایتاً سه روز پس از تنظیم صورت جلسه می­بایست مدارک موردنیاز را از طریق سامانه اداره ثبت شرکت­ها ارسال کرد.

یک ماه بعد و پس از تایید اولیه باید حضوراً به اداره ثبت مراجعه و با پرداخت حق ثبت، مراحل اداری را طی کرد.

پس از برطرف نمودن ایرادهای وارد شده، پیش آگهی تغییرات صادر می گردد  و حدوداً یک هفته بعد، آگهی تغییر نام شرکت در روزنامه رسمی کشورچاپ و منتشر می ­شود.

در انتها خاطر نشان می شویم که در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با وکیل ثبت شرکتها تماس حاصل نمایید. 

سرعت و دقت بالا
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه وکیل ثبت شرکتها در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • محمد حق طلب

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه وکیل ثبت شرکتها بخاطر ثبت شرکت اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • پیمان وکیلی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، وکیل ثبت شرکتها هست.