بسیاری از افرادی که مایل به ثبت شرکت در کرج هستند، برای انتخاب نام شرکت مطلوب خود در کرج  انرژی و زمان بسیار زیادی را صرف می کنند، اما گروهی دیگر به هر دلیل اسم شرکت را بدون در نظر گرفتن همه جوانب و با عجله انتخاب می کنند و به همین دلیل هم معمولا بعد از مدتی تصمیم به تغییر اسم شرکت می گیرند.اسم شرکت همان اندازه مهم و یا اهمیت است که پرچم یا سرود ملی یک کشور اهمیت دارد.

وکیل ثبت شرکتها در کرج آماده ارائه خدمات به شما در زمینه انتخاب نام شرکت در کرج می باشد . می توانید از طریق راهنمایی مشاوران و کارشناسان ثبت شرکت در کرج انتخاب نامی مناسب با حیطه فعالیت شرکت داشته باشید.

راهنمای انتخاب نام شرکت در کرج

نامی که به منظور اسم شرکت در کرج انتخاب می کنید بایستی دربردارنده نکاتی به شرح ذیل باشد :

 1. نام شرکت باید دارای ریشه فارسی باشد.
 2. نام شرکت باید غیر فارسی نباشد.
 3. نام شرکت باید با شئونات انقلاب اسلامی ایران منافات نداشته باشد.
 4. نام شرکت باید تکراری نباشد.به سایت www.ilenc.ir مراجعه نمایید و نام پیشنهادی خود را جستجو نمایید توجه داشته باشید که دو کلمه از نام پیشنهادی با اسامی دارای سابقه بایستی متمایز و متفاوت باشد.
 5. نام شرکت باید دارای اسم خاص باشد.
 6. در نام شرکت باید اعداد به صورت ریاضی آن استفاده نشود ، بلکه به صورت حروف نوشته شود.
 7. در نام شرکت باید ازعناوین ایثارگران و شاهد و مانند آن ها که انحصاراً تحت نظارت سازمان محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران می باشد، استفاده نشود.
 8. از عنوان های شعرا، دانشمندان و کاشفان در عصر حاضر استفاده نشود .
 9. در نام شرکت نبایستی از حروف اول چند کلمه به عنوان اسم کوتاه شده و یا ترکیبی از چند حرف استعمال نمود.
 10. در نام شرکت نباید  از حرف اول بعضی از کلمات مثل: پی وی سی و ......استعمال نمود.

نام های زیر نباید جزء اسامی مضاف به عناوین شرکت در کرج اضافه شود :

ملی - ایران- ملت- کشور- انتظام- نظام- نفت - پتروشیمی - دادگستر- بنیاد – سازمان – مرکز - بهزیست – بانک – بسیج- جهاد -  آسانسور - آژانس- ایثار-ایثارگران – شاهد - شهید- آزاده- جانبازان- تکنو - فامیلی -فیلتر  - نیک – باور- میکروبرد- تست - استار - تک - مدرن -  پیک - امنیت-  کارواش - فانتزی - شهروند - اقتصاد -میهن - جوانان - ایمان - دکوراسیون - هدف - سپاه - تکنیک - دیتا- تک نو- تکنولوژی - اورست - مونتاژ- ونوس - دفتر- ایتال - بیو- کنترل – متریک – مترلژی.و برای آپارتمان معادل آن = كاشانه -  تکنیک و تکنو معادل آن = فن – تکنولــوژی معادل آن= فن آوری یا فن آوران –کلینیک معادل آن =درمانگاه - دکوراسیون معادل  آن= آرایه.
سیستم معادل آن= چرخه درخواست شود.

از جانب دیگری مطابق آیین نامه هایی که در تعیین نام شرکت ها در کرج تعیین گردیده است اسم شرکت ها در کرج حتما می بایست خاص باشد و از اسم خاص در ان استعمال نمود و این مبحث اسم خاص هم به منظور بسیاری از شهروندان و درخواست کنندگان متقاضی نام شرکت در کرج توجیه تگردیده است و یا توجهی به این مبحث ندارند. لازم است که تعریف جامعی را اسم خاص داشته باشیم که ترجیحا به شرح ذیل می باشد:

اسم کلمه‌ای است که قادر می باشد به صورت مستقیم نهاد جمله باشد و به منظور دلالت بر شخص، حیوان، شیئی یا مفهومی به کار می‌رود.

تقسیمات اسم . اسم عام و اسم خاص اسم عام، اسمی می باشد که به منظور همه اشخاص و اشیاء و مفاهیم دلالت نماید و بین همه آن ها مشترک باشد (مانند «کتاب»، «مرد») و اسم خاص، اسمی است که تنها به یک فرد یا شیئی اشاره دارد و همه را در بر نمی گیرد (مانند «فرزام»، «بیستون»، «آسیا)

شرایط انتخاب اسم

هنگامی که صحبت از موفقیت یک کسب و کار کوچک در میان است در واقع انتخاب اسم اهمیت بسیاری پیدا می کند. یک نام صحیح شرکت، می تواند شرکت شما را به اوج ببرد و از طرفی یک نام اشتباه نیز می تواند شرکت را به قعر بکشاند. اسم باید انتقال دهنده تجربه، ارزش، وجه تمایز محصولات و خدمات باشد. برخی از کارشناسان معتقدند که اسامی انتزاعی بهترین اسامی هستند، برخی دیگر اعتقاد دارند که اسامی خبری که به مشتریان می گویند که کسب و کار شما دقیقاً چیست بهترین اسامی هستند حال آنکه برخی دیگر به این باورند که اسامی ابداعی بیشتر در اذهان می مانند در حالی که برخی معتقدند که این اسامی سریعتر به فراموشی سپرده می شوند.اما واقعیت این است که تمامی اسامی می توانند کار آمد باشند چنانچه که با یک استراترژی بازاریابی مناسب پشتیبانی شوند. انتخاب یک نام تجاری خوب یک فرایند پیچیده است . انتخاب اسم شرکت جزء اولین مقرارت ثبت شرکت و در عین حال یکی از مهمترین مراحل تاسیس ثبت شرکت است. بسیاری از افراد قبل از ثبت شرکت خود برای رسیدن به نام شرکت مطلوب، انرژی و زمان زیادی صرف می کنند اما گروهی دیگر به هر دلیل اسم شرکت را بدون در نظر گرفتن همه جوانب و با عجله انتخاب می کنند و به همین دلیل هم معمولا بعد از مدتی تصمیم به تغییر اسم شرکت می گیرند.

انتخاب اسم خاص شرکت

اسم‌های خاص را به چهار دسته می‌توان تقسیم کرد :

 1. اسم مخصوص انسان‌ها: مانند «حمید »، «مهتاب» «پوریا » «محمدحسین» «زهرا »  که در این جا مورد استعمال قرار نمی گیرد.
 2. اسم مخصوص حیوان‌ها: مانند «میمون»، «طاووس » «خرس» «سیمرغ» «عقاب» «گربه »
 3. اسم مخصوص اماکن مختلف جغرافیایی مانند «آسیا»، «گرگان»، «اه��ا��» «تهران » «سبلان»
 4. اسم مخصوص اشیائی که بیشتر از یکی نمی باشند: ماننــــد «انجیل»، «تخت طاووس»، «کوه نور» «گندم» «مروارید» «قرآن»
 5. اسم خاص را جمع نمی‌بندند، مگر در مواردی که مقصود از آن مثال یا مانند و نوع باشد : ایران در کنار فردوسی‌ها و سعدی‌ها و حافظ‌ها پرورده است. که مقصود همان فردوسی و سعدی و حافظ است و در حکم اسم عام می‌باشد و توسط ها جمع بسته می‌شود. این نوع جمع بستن در ادبيّاتِ فارسی نيز به چشم می‌خورد.

متقاضیان عزیز در صورت مواجه شدن با هر سوال یا مسئله ای می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در وکیل ثبت شرکتها تماس حاصل نمایید ما مفتخریم شما را در این امر یاری نماییم.

سرعت و دقت بالا
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه وکیل ثبت شرکتها در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • محمد حق طلب

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه وکیل ثبت شرکتها بخاطر ثبت شرکت اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • پیمان وکیلی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، وکیل ثبت شرکتها هست.