نام شرکت یکی از مهم ترین عوامل در موفقیت آن شرکت به شمار می آید. و شرکت را بطور مختصر به مخاطبان معرفی می کند.با وجود دشواری که در انتخاب اسم شرکت وجود دارد سهامداران سعی می کنند تا بهترین اسم را برای شرکت خود  پیدا کنند.

اسم شرکت عمرانی

نام شرکت مهمترین اصل برای حفظ آن در اذهان مردم و رسیدن به بازار پر فروش است.پس باید اطلاعات کافی برای بهترین انتخاب را بدست آوریم.

شرایط انتخاب اسم شرکت عمرانی

هنگامی که صحبت از موفقیت یک کسب و کار کوچک در میان است در واقع انتخاب اسم اهمیت بسیاری پیدا می کند. یک نام صحیح شرکت، می تواند شرکت شما را به اوج ببرد و از طرفی یک نام اشتباه نیز می تواند شرکت را به نابودی بکشاند. اسم باید انتقال دهنده تجربه، ارزش، وجه تمایز محصولات و خدمات باشد. برخی از کارشناسان معتقدند که اسامی انتزاعی بهترین اسامی هستند، برخی دیگر اعتقاد دارند که اسامی خبری که به مشتریان می گویند که کسب و کار شما دقیقاً چیست بهترین اسامی هستند حال آنکه برخی دیگر به این باورند که اسامی ابداعی بیشتر در اذهان می مانند در حالی که برخی معتقدند که این اسامی سریعتر به فراموشی سپرده می شوند.اما واقعیت این است که تمامی اسامی می توانند کار آمد باشند چنانچه که با یک استراترژی بازاریابی مناسب پشتیبانی شوند. انتخاب یک نام تجاری خوب یک فرایند پیچیده است . انتخاب اسم شرکت عمرانی جزء اولین مقرارت ثبت شرکت و در عین حال یکی از مهمترین مراحل تاسیس ثبت شرکت است.بسیاری از افراد قبل از ثبت شرکت خود برای رسیدن به نام شرکت مطلوب، انرژی و زمان زیادی صرف می کنند اما گروهی دیگر به هر دلیل اسم شرکت را بدون در نظر گرفتن همه جوانب و با عجله انتخاب می کنند و به همین دلیل هم معمولا بعد از مدتی تصمیم به تغییر اسم شرکت می گیرند.

شرایط اسم شرکت عمرانی

 1. زبان بیگانه نباشد.
 2. از اسم های اصیل فارسی باشد و ریشه فارسی داشته باشد.
 3. عدم تداخل با موازین اسلامی ایران.
 4. عدم تکرار آن در گذشته(برای اطلاع از اسم هایی که قبلا ثبت شده اند میتوانید به سایت www.ilen.irمراجعه نمایید.)
 5. اسمی انحصاری باشد.
 6. ارقام بصورت نوشتاری استفاده شود.
 7. کلمات شهید ،ایثارگران و امثال این ها بکار برده نشود زیرا این شرکت ها زیر نظر بنیاد شهدا و ایثارگران هستند.
 8. پرهیز از استفاده  لغاتی چون فیلسوفان، هنرمندان ، شعراو...
 9. عدم اختصاری کردن کلمات و استفاده از اولین حروف آن ها در نام شرکت.
 10. عدم کوتاه کردن یا ترکیب کردن حروف در انتخاب اسم.

نامهای غیر مجاز برای ثبت شرکت

ملی - ایران- ملت- کشور- انتظام- نظام- نفت - پتروشیمی - دادگستر- بنیاد – سازمان – مرکز - بهزیست – بانک – بسیج- جهاد -  آسانسور - آژانس- ایثار-ایثارگران – شاهد - شهید- آزاده- جانبازان- تکنو - فامیلی -فیلتر  - نیک – باور- میکروبرد- تست - استار - تک - مدرن -  پیک - امنیت-  کارواش - فانتزی - شهروند - اقتصاد -میهن - جوانان - ایمان - دکوراسیون - هدف - سپاه - تکنیک - دیتا- تک نو- تکنولوژی - اورست - مونتاژ- ونوس - دفتر- ایتال - بیو- کنترل – متریک – مترلژی.

خصوصیات عمومی اسم شرکت فنی مهندسی

اولین چیزی که به چشم مخاطبان این شرکت ها میخورد نام آن هاست، پس نام این شرکت ها از اهمیت زیادی برخوردار است.

به طور معمول نام این شرکت ها باید نشان دهنده حیطه کاری آنها باشد با اینکه لغات استفاده شده برای شرکت صنعتی ، نمی تواند بطور کامل نوع کسب و کار را مشخص کند.مثلا شرکتی به نام "شرکت فنی مهندسی شاخص صنعت پارسه برای ما نوع فعالیت تعیین نشده و معلوم نیست که به کدام عرصه صنعتی می پردازد.:شرکت مهندسی عمران یا ارتباطات یا برق یا...

اما این موضوع ، با اعمال کردن تفاوت هایی  امکان تشخیص نوع شرکت را برای ما فراهم می آورد. بطور مثال: «شرکت فنی مهندسی پایدار احداث پارسه»  نشان دهنده عمرانی بودن شرکت و «شرکت فنی مهندسی نیرو و توان پارسه» بیانگر صنعت برق آن شرکت است.

علاوه بر این استفاده از عبارت فنی مهندسی با اینکه مانعی ندارد ولی نمیتواند جزی از نام اصلی شرکت قرار بگیرد بعنوان مثال شرکت توسعه خطوط انتقال نیروی پارسه،اسمی یک کلمه ای است زیرا شرکت توسعه خطوط انتقال نیرو در واقع  به عنوان اسم اصلی تلقی نمی شود بلکه شرحی است برای آشنایی با نوع شغل.

لازم به ذکر است که در انتخاب نام شرکت های فنی مهندسی استفاده از لغات بیگانه و انگلیسی ،ممنوع و باید معدل فارسی آن جایگزین شود.

در نهایت به این نتیجه می رسیم که برای انتخاب نام این شرکت،وجود یک کلمه اصلی کافی بوده و فقط دو سیلاب برای ثبت نام شرکت به آن اضافه می کنیم، پیشنهاد می شود که در آگهی از همان کلمه اصلی استفاده شود.

در انتها خاطر نشان می شویم که وکیل ثبت شرکت ها آماده ارائه خدمات به متقاضیان محترم می باشد،هم چنین در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با وکیل ثبت شرکتها در ارتباط باشید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
سرعت و دقت بالا
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه وکیل ثبت شرکتها در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • محمد حق طلب

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه وکیل ثبت شرکتها بخاطر ثبت شرکت اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • پیمان وکیلی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، وکیل ثبت شرکتها هست.