ما در این مقاله می خواهیم به مطالبی درباره تعرفه ثبت شرکت بپردازیم تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

تعرفه ثبت شرکت

مخارج پایه ثبت، هزینه الثبت شرکت دراداره ثبت شرکت ها ، هزینه باطل کردن تمبر سرمایه ، هزینه وکیل ثبت شرکت ، مخارج پستی ،هزینه چاپ آگهی  روزنامه رسمی  و مخارج آگهی روزنامه کثیر الانتشار. هم چنین شکل شرکت و تعداد اعضاء و شرح فعالیت در مخارج ثبت شرکت ، تاثیر گذار می باشد. برایرمثال هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود با هزینه ی شرکت سهامی خاص که دارای معضلات ثبتی و اداری می باشد ، مسلماً خیلی فرق دارد.

در ثبت شرکت هزینه موسسات ثبتی حقوقی نیز به دلیل متغیر بودن تاثیر گذار است. در شهرهای کوچک نسبت به شهرهای بزرگ ثبت شرکت تفاوت دارد.نوع فعالیت شرکت هزینه ثبت را تحت الشعاع قرار می دهد.برای مثال چنانچه شرح فعالیت شرکت شامل موارد متعددی باشد و از حد معمول که سه خط روزنامه است بیشتر شود هزینه ثبت شرکت نیز بیشتر خواهد شد. چنانچه فرد برای فعالیت خود برنامه ریزی داشته باشد و به صورت هدفمند به انجام امور تجاری بپردازد و شرکت را به ثبت برساند در عرض زمان کم علاوه بر اینکه هزینه های ثبت شرکت را جبران می کند بلکه بیشتر از آن نیز می تواند به دست بیاورد.درصورتی که شرکا تعداد بیشتری باشند هزینه ثبت شرکت بین آنها قسمت می شود و در هزینه کردن به شما کمک می شود.

مزایای ثبت شرکت

با ثبت شرکت می توانید از نام شرکت تان محافظت کنید. هیچ فرد دیگری نمی‌تواند شرکتی با نام شرکت شما ثبت کند. با ثبت شرکت در برخی موارد شما از مصونیت قانونی برخوردار می شوید و مسئولیت فردی متوجه شما نخواهد بود. به علاوه با ثبت شرکت راحت تر می توانید از بیمه های تجاری برخوردار شوید یا سرمایه گذاران را جذب کنید زیرا آن ها می دانند شما به شخصه مسئول بقای شرکت نمی باشید. یکی دیگر از مزایای ثبت شرکت این است که حتی اگر شما بیمار شوید یا فوت کنید باز هم شرکت به فعالیت خود ادامه خواهد داد. یک شرکت ثبت شده در اصل یک نهاد با ماهیت خاص خود است بنابراین فرد دیگری می‌تواند آنرا در اختیار بگیرد و اداره کند یا بفروشد.

فعالیت قانونی و رسمی

مهم ترین مزایای ثبت شرکت این است که شما یک فعالیت رسمی ‌و قانونی خواهید داشت و اعتبار بیشتری هم کسب‌ می‌کنید. با ثبت شرکت، فعالیت‌های آن تحت نظر و کنترل قانون قرار ‌می‌گیرد و تردید افراد حقیقی و حقوقی برای شروع یک همکاری جدید از بین خواهد رفت.

جلب اطمینان شخص ثالث و مسئولیت مشترک تمام شرکا

اگر یک شخص به تنهایی فعالیت اقتصادی داشته باشد، مسئولیت مالی و حقوقی فعالیت‌هایش به عهده خودش خواهد بود. در حالی که در یک شرکت ثبت شده، اعضای هیات مدیره و شرکا نسبت به اعمال شرکت در برابر شخص ثالث مسئول بوده و باید پاسخگو باشند.

به این شکل مسئولیت‌ها تقسیم شده و به عهده یک نفر نیست که این موضوع به نفع شرکا بوده و باعث اطمینان بیشتر افراد و شرکت‌های دیگر برای تعامل با شرکت مذکور است. 

تحت حمایت قانون

با ثبت یک شرکت تمام جزییات از جمله ‌میزان سرمایه،‌ میزان سهام و … به صورت مکتوب و قانونی در اساسنامه شرکت و مابقی اسناد قید ‌می‌شود. چنانچه مشکلی بین اعضا و اشخاص ثالث (مشتری‌ها) پیش بیاید، روند حل اختلاف بسیار ساده‌تر از زمانی است که شراکت شخصی باشد.

شرکت در مزایده و مناقصه

از جمله مزایای ثبت شرکت این است که شما‌ می‌توانید به شکل حضوری در مزایده و مناقصه‌ها شرکت کرده و از مزایای آن بهره‌مند شوید. حضور در این مزایده و مناقصه‌ها باعث ‌می‌شود که با شرکت و سازمان‌های بزرگ آشنا شده و معاملات پر سودی انجام دهید.

اخذ نمایندگی رسمی

به طور معمول شرکت‌های بزرگ و معتبر برای جلوگیری از مشکلات قانونی ترجیح‌ می‌دهند که با شرکت‌های ثبت شده همکاری داشته باشند تا اشخاص حقیقی. ثبت شرکت بهترین راه برای داشتن نمایندگی این شرکت‌های بزرگ است 

ثبت سابقه شرکت

پس از ثبت شرکت، این گذر زمان و فعالیت صادقانه است که اعتبار یک شرکت را افزایش‌ می‌دهد. این اعتبار باعث شناخته شدن یک شرکت شده و احتمال همکاری آن با ارگان‌های بزرگ را بالا ‌می‌برد.

 اخذ مجوز، امتیاز و اعتبار

با ثبت شرکت می‌توان از مزایای بسیاری چون وام بانکی و مجوزهای مخصوص که دریافت ان ها از نهادهای دولتی برای انجام فعالیت‌های مختلف الزامی‌است، بهره مند شد.

اطلاع رسانی و جلب اعتماد

یکی دیگر از مزایای ثبت شرکت این است که با ثبت هر گونه شرکت تمام اطلاعات آن از جمله نشانی، موضوع فعالیت، شعبه شرکت و… در روزنامه رسمی ‌کشور ثبت شده و باعث جلب اعتماد مشتری و افزایش اعتبار شرکت‌ می‌شود.

ثبت شرکت ارزان یا گران

چنانچه تمایل دارید شرکت کم ارزشی را به ثبت برسانید در نظر داشته باشید تبعات خاص خود را دارد. پس درخواست کنندگان ثبت شرکت در نظر داشته باشند در صورت ارزانی فقط سود شرکت نیست که کاهش می یابد بلکه به همان نسبت خدمات پشتیبانی ضعیفتر خواهد شد و زمان مشترب نیز هدر خواهد رفت. چنانچه در نظر دارید در وقت مناسبی ثبت کنید باید به همان نسبت نیز هزینه مناسب ثبتی بپردازید. با پرداخت هزینه ی مناسب میتوانیم به شکل تخصصی و دارای کیفیت بالاتری شرکت را ثبت کنیم.

اینچنین برای شروع فعالیت با اطمینان خاطر بیشتری عمل خواهیم کرد.پس از اینکه هزینه ی ثبت شرکت یا برند را پرداخت کردید موسسه ثبت شرکت نوظف است به بهترین نحو وکامل امورات شرکت شما را انجام دهد.و موسسه ثبت شرکت باید گواهی کند که کارها را از اول تا به آخربه بهترین شکل و کاملا اصولی به انجام برساند.

هزینه آگهی ثبت شرکت

پس از اینکه آگهی ثبتی از قسمت ثبت شرکتها گرفته شد و شماره مکانیزا اخذ شد برای منتشر کردن آگهی ثبت یا تغییرات شرکت در روزنامه رسمی می بایست در سایت رورنامه رسمی حساب کاربری باز شود و  با رفتن به نشانی روزنامه رسمی درسمت چپ صفحه وارد ثبت نام کاربر شوید و اطلاعات مورد نیاز را کامل کنید به شما جهت ورود به سایت رمز کاربری و رمز عبور داده می شود پس از آن در بخش پرداخت هزینه آگهی در قسمت مربوطه شماره مکانیزه را ثبت کنید و شرح آگهی و هزینه آگهی روزنامه رسمی به شما اعلام خواهد شد.

باید توجه داشته باشید که متن آگهی ثبتی با متن سایت روزنامه رسمی کاملا یکی باشد و در خارج از این حالت نمیتوان آن را اصلاح کرد و امکان دارد صاحبان سهام و هیئت مدیره ی  شرکت دچار مشکل شوند پس از آنکه اطمینان کسب کردید که آگهی درست می باشد هزینه آن را بوسیله ی یک کارت شتاب می پردازید پس از اتمام این مراحل پس از ۵ روز کاری می توانید آن را در سایت روزنامه رسمی ببینید. هم چنین یک نسخه چاپی از آگهی نیز توسط پست به نشانی که درخواست کننده در سایت وارد کرده بایست ارسال نمود.

در انتها خاطر نشان می شویم که در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با وکیل ثبت شرکتها در ارتباط باشید و از تجربیات مشاوران و کارشناسان ما در این مجموعه بهره مند شوید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
سرعت و دقت بالا
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه وکیل ثبت شرکتها در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • محمد حق طلب

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه وکیل ثبت شرکتها بخاطر ثبت شرکت اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • پیمان وکیلی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، وکیل ثبت شرکتها هست.