به منظور آن که شرکتی در کرج تاسیس و راه اندازی شود رعایت نمودن یک سری از مقررات و قوانین از الزامات می باشد در غیر این صورت شرکتی به وجود نخواهد آمد.در این خصوص ماده 195 قانون تجارت مقرر نموده است که ثبت کلیه شرکت های ذکر شده در این قانون از الزامات می باشد و از کلیه مقررات و قوانین ثبت شرکت ها پیروی می کند.هم چنین ماده 2 قانون ثبت شرکت ها هم به ثبت رسانیدن شرکت ها در کرج را امری الزامی دانسته است و به منظور مدیرانی شرکتی که شرکت خود را در کرج ثبت ننموده اند جریمه نقدی مشخص نموده است و افزوده است که در صورت درخواست مدعی العموم دستور انحلال شرکت متخلف هم صادر خواهد گردید.به همین دلیل هر شرکت تجاری در کرج در صورتی معتبر می باشد و از نظر قانونی رسمی محسوب می شود که ثبت شده باشد.علاوه بر این که ثبت شرکت ها به منظور معرفی و شناسایی می باشد بلکه از حیث قانون و حاکمیت اجتماع برای کسب وجود قانونی می باشد به نحوی که قبل از ثبت اعتبار وجود مشخص قانونی را دربرندارد.به عنوان یک عمل حقوقی شرکت در کرج نیازمند همکاری دو یا چند شخص می باشد.این همکاری به وسیله قراردادی به وجود نمی آید که اشخاص آن را منعقد و به امضا رسانیده اند.بلکه تابع مقررات و قوانینی می باشد که قانون گذار آن را در اختیار شرکا قرار داده است تا سرمایه های فردی خود را به منظور رسیدن به هدفی که سودبری می باشد به سرمایه جمعی مبدل نمایند.

برای آن که شرکتی در کرج ثبت گردد مستلزم طی مراحلی می باشد به همین منظور جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به مقاله مراحل ثبت شرکت در کرج مراجعه نمایید.

مزایای ثبت شرکت در کرج

1.افتتاح حساب بانکی تجاری

برای افتتاح چنین حسابی باید مدرکی دال بر ثبت شرکت ارائه دهید. چنین حسابی برای شرکت سرمایه ارزشمندی محسوب می شود زیرا می توانید فعالیتهای شرکت را از فعالیت های فردی تان مجزا کنید. به علاوه وقتی به مشتریان حساب تجاری تان را می دهید آن ها نگاه حرفه ای تری به شما خواهند داشت.

2.برخورداری از وام و منابع مالی

وقتی برای بهره مندی از وام اقدام می کنید باید ثابت کنید که یک شرکت ثبت شده هستید. بانک و سرمایه گذاران با مشاهده اسناد یک شرکت ثبت شده  به شما بیشتر اعتماد خواهند کرد. وقتی شرکتی ثبت شده باشد مشتریان ساده تر می پذیرند تا در آن سرمایه گذاری کنند. با ثبت شرکت بهتر می توانید به منابع مالی و سرمایه دسترسی داشته باشید و این موضوع راه توسعه و پیشرفت را برای شما هموار می کند و از طریق منابع مالی مختلف می توانید بدهی مالی را تامین کنید.

3.کسب اعتماد

خریداران و مشتریان و خصوصا افرادی که به منظور اولین بار با آن ها وارد یک معامله تجاری می شوید، نیاز به اعتماد سازی برای قانونی بودن فعالیت های شما دارند. اگر شرکت شما ثبت نشده باشد در این صورت فعالیت های تجاری شما از جانب این نوع مشتریان مورد شک و شبهه خواهد بود. وقتی عملکرد شرکت و هویت آن شفاف باشد به راحتی مورد اعتماد واقع می شوید.

4.معاملات سودمند

با ثبت شرکت م یتوانید از تخفیف های خوبی در معامله با فروشندگان برخوردار شوید که برای شرکت های ثبت نشده میسر نیست. معمولا فروشندگان برای شرکت هایی که می توانند مدارک رسمی دال بر فعالیت تجاری ارائه دهند نرخ های مناسب تری در نظر می گیرند. حتی وقتی بخواهید با دولت وارد معامله شوید ثبتی بودن شرکت یکی از موارد الزامی است.

5.سفر تجاری به سایر کشورها

یکی دیگر از مزایای عالی ثبت شرکت این است که می توانید برای انجام سفرهای تجاری به سایر کشورها به راحتی ویزای آن ها را تهیه کنید. همیشه دولت ها از سرمایه گذاران خارجی که به فعالیت تجاری در کشورشان  علاقه مند هستند استقبال می کنند چون ارزش افزوده اقتصادی برای آن ها در بر خواهد داشت.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در کرج

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود / شرکت نسبی / تضامنی

 1. اظهارنامه با امضای شرکا در دو رونوشت.
 2. دو رونوشت از شرکتنامه با امضای شرکا.
 3. اساسنامه با امضای شرکا در دو رونوشت.
 4. صورتجلسه مجمع عمومی موسسین با امضای کلیه شرکا دردو رونوشت.
 5. رونوشت شناسنامه شرکا و کارت پایان خدمت در صورت مشمولی.
 6. دریافت مجوز از شورای مرکزی اصناف یا موافقت اصولی از وزارتخانه مربوطه در صورت نیاز.

مدارک ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

 1. اظهارنامه باامضای تمامی سهامداران دردو رونوشت (تعداد سهامداران حداقل 3 نفر)
 2. صورتجلسه مجمع عمومی موسسین باامضای کلیه سهامداران و بازرسان – هیات مدیره از بین سهامداران در دو رونوشت.
 3. صورتجلسه هیات مدیره باامضای کلیه مدیران در دو رونوشت.
 4. اساسنامه که تمام صفحات آن مشعر به امضای کلیه سهامداران باشد در دو رونوشت.
 5. رونوشت شناسنامه کلیه سهامداران و بازرسان و کارت پایان خدمت در صورت مشمولی.
 6. گواهی بانکی حاکی از واریز 35% سرمایه.
 7. تعیین روزنامه کثیر الانتشار جهت آگهی ها.

مدارک ثبت شرکت مختلط در کرج

الف ) مختلط سهامی

 1. اظهارنامه با امضای شرکا در دو رونوشت.
 2. شرکتنامه با امضای کلیه شرکا دردو رونوشت.
 3. اساسنامه با امضای شرکا دردو رونوشت.
 4. اسامی مدیر یا مدیران شرکت.
 5. نوشته به امضای مدیر شرکت حاکی از پرداخت تمام سرمایه نقدی شرکا ضامن و تسلیم تمام سرمایه غیرنقدی با تعیین قیمت آورده های غیرنقدی.
 6. صورتجلسه مجمع عمومی دردو رونوشت.
 7. رونوشت شناسنامه شرکا و کارت پایان خدمت در صورت مشمولی.
 8. دریافت مجوز از شورای مرکزی اصناف یا موافقت اصولی از وزارتخانه مربوطه در صورت نیاز.

ب ) مختلط غیرسهامی

 1. اظهارنامه مشعر به امضای شرکا در دو رونوشت.
 2. شرکتنامه مشعر به امضای کلیه شرکا در دو رونوشت.
 3. اساسنامه مشعربه امضای شرکا در دو رونوشت.
 4. صورتجلسه مجمع عمومی موسسین مشعربه امضای کلیه شرکا (با معرفی شریک یا شرکای ضامن که سمت مدیریت دارند) در دو رونوشت.
 5. رونوشت شناسنامه شرکا و کارت پایان خدمت در صورت مشمولی.
 6. دریافت مجوز از شورای مرکزی اصناف یا موافقت اصولی از وزارتخانه مربوطه در صورت نیاز.
 7. تکمیل فرم های اساسنامه،شرکتنامه،تقاضانامه برای شرکت های با مسئولیت محدود و اظهارنامه بای شرکت های سهامی خاص و صورتجلسه مجمع عمومی موسسین و هیات مدیره.

مراحل ثبت شرکت در کرج

پس از ورود به سامانه ثبت شرکتها http://irsherkat.ssaa.ir باید اطلاعات و مدارک مربوط به شرکت را ثبت کنید. در آن اطلاعات شخصی و مستندات مربوط به شرکت شما مانند اساسنامه ، مدیران ، هیئت مدیره و غیره باید وارد شود.

 اطلاعات سرمایه شرکت می بایست در سایت اداره ثبت شرکت ها ثبت شود و میزان سرمایه مشخص شود. مبلغی که برای سرمایه شرکت در نظر گرفته می شود به میزان اعتبار شرکت خواهد افزود و چنانچه فردی دارای سهم بیشتری در سرمایه اولیه باشد سبب اعتبار بیشتر وی خواهد شد.

تعیین شرکاء یکی از مراحل ثبت شرکت در کرج می باشد بهتر است با توجه به شناخت و آگاهی نسبت به افراد اقدام به انتخاب آنها به عنوان شریک نمائیم. مشخصات سهامداران و اعضای اصلی شرکت باید در سامانه ثبت شرکت ها درج شود. این اطلاعات فردی شرکاء شامل مانند شماره شناسنامه ، آدرس سکونت و نیز شماره تماس مواردی در این خصوص می باشد.

 اساسنامه شرکت نیز از جمله مراحل ثبت شرکت در کرج می باشد که در سامانه ثبت شرکتها باید اطلاعات اساسنامه شرکت درج شود. هم چنین می بایست از اساسنامه کپی برابر اصل تهیه کردو در سامانه آپلود نمود.

چنانچه شرکت دارای شعبه ای باشد باید نخست کد پستی شعبه وارد شود ، شماره تماس واحد ثبتی شعبه، نشانی شعبه و در نهایت ثبت شعبه. در صورتی که سهامداران برای این موضوع تصمیمی نگرفته باشند تا اخذ تصمیم برای شعب شرکت روی گزینه ی نداشتن شعب کلیک نمائید..

 آگهی در روزنامه رسمی در این مرحله انجام می شود. چنانچه مراحل ذکر شده به صورت کامل انجام شود و در ثبت مدارک و اطلاعات شرکا نقص یا اشکالی وجود نداشته باشد مورد تایید قرار گرفته و شماره ثبت به شما ارائه می شود. در مرحله ی بعد باید شماره ثبت شرکت در روزنامه رسمی چاپ شود. برای درج در روزنامه رسمی باید اصل و یا کپی برابر اصل این آگهی موجود باشد. هم چنین در این آگهی اطلاعاتی مثل نام شرکت ، نوع فعالیت درج می شود.

متقاضیان محترم در صورت مواجه شدن با هر سوال یا مسئله ای می توانید با مشاوران و کارشناسان وکیل ثبت شرکت ها در ارتباط باشید.

سرعت و دقت بالا
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه وکیل ثبت شرکتها در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • محمد حق طلب

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه وکیل ثبت شرکتها بخاطر ثبت شرکت اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • پیمان وکیلی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، وکیل ثبت شرکتها هست.